MİKRO DB ANALİZ KULLANIMI

Öncelikle Stok, cari, hizmet, banka, personel, kasa, demirbaş, muhasebe hesabı, sorumluluk merkezleri, barkod tanıtımı vb kartların listelendiği F10 pencerelerinde, bu kartlara ilişkin tanıtıcı bilgiler veren başlıklar yer almaktadır.Örneğin Stok kartlarının listelendiği F10 pencerelerinde, stokların kodu, adı, birimi, miktarı vb başlıklar yer alırken, cari hesapların listelendiği F10 pencerelerinde de satıcı ve müşteri carilerinin kodu, adı, unvanı vb başlıklar yer almaktadır.Diğer tanıtım kartları içinde aynı başlıklar söz konusudur. 

Devamını okuyun

Corona Sonrası Ofislerdeki Değişiklikler

Corona, günlük hayatımızda olduğu gibi iş hayatımızda da birçok değişikliği getirdi.  Dünyanın dört bir yanındaki işverenler, çalışanlarını ofise geri getirmeyi denerken, üst düzey yöneticiler iş yerlerinin hem üretken hem de güvenli olmasını sağlamak için harekete geçiyor.

Son on yılda ofisler bazı şekillerde değişmiş olsa da, COVID-19 sonrası bir dünya için tamamen yeniden düşünülmesi ve dönüştürülmesi gerekebilir. Ofisler için dönüşümsel bir yaklaşım gerekli olacak.

Devamını okuyun

e-Serbest meslek makbuzu nasıl kesilir?

Serbest meslek erbabı mısınız? Peki hizmet verdiğiniz işler için artık elektronik serbest meslek makbuzu kesip zamandan ve maliyetten tasarruf edebileceğinizi biliyor muydunuz?

Serbest meslek makbuzu (SMM) nedir?

Serbest meslek erbabı olarak mesleki faaliyetlerinizi ilgilendiren tahsilatlarınız için kesmekle yükümlü olduğunuz ticari belgenin adı, serbest meslek makbuzudur. ‘SMM’ olarak kısaltabileceğimiz bu makbuzun özelliklerine değinelim.

Devamını okuyun

509 Sıra Nolu VUK Genel Tebliğ ve 1 Nolu e-Defter Tebliğ Detaylari

509 Sıra Nolu VUK Genel Tebliğ Özet Bilgiler

509 sıra no ile 19.10.2019 tarihinde yeni Vergi Usul Kanunu Tebliği Yayınlandı. Bu tebliğ ile birlikte aşağıdaki tebliğler yayından kaldırılmış oldu.

  • 397 Vergi Usul Tebliği, 415 Vergi Usul Tebliği, 421 Vergi Usul Tebliği, 433 Vergi Usul Tebliği, 462 Vergi Usul Tebliği, 463 Vergi Usul Tebliği
Devamını okuyun

Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği hakkında bilgi notu

Kısa Çalışma ve Kısa Çalışma Ödeneği hakkında bilgi notu

A. Gündem

Global olarak yaşadığımız Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle yurtdışından hammadde tedarik edilmemesi, siparişlerin iptal edilmesi ve hastalığın yayılmasını önleme gibi sebeplerle üretimin bir süre durma ihtimali bulunuyor. Bu ışıkta kısa çalışma hakkındaki hukuki bilgilendirmelerimizi paylaşıyoruz:

Devamını okuyun

Kısa Çalışma Ödeneği talepleri elektronik ortamdan yapılacak

İŞKUR’un Kısa Çalışma Ödeneği duyurusu

İŞKUR, internet sitesinden yaptığı duyuruda Kısa Çalışma Ödeneği’nin elektronik ortamda nasıl talep edilebileceğini açıkladı. Buna göre 23.03.2020 tarihinden itibaren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklüleri ve Hizmet Merkezleri’nin elektronik posta adreslerine gerekli belgeler gönderilerek başvuru yapılabilecek. 

Devamını okuyun

Normal Mal Kabul Alınan Sipariş Bakiye Sıfırlama Fişi (031130) Menüsü Kullanımı ve Mantığı

Cari firmalardan aldığınız siparişlerin bir kısmının teslim edilmesi, kalan miktarınsa ilgili firmalar tarafından iptal edilmesi durumunda; bu sipariş fişinin bakiyesinin sıfırlanması gerekir. Çünkü sipariş fişlerinden yararlanılarak irsaliye ve fatura girişleri yapılabilir ve iptal edilen fişlerin yanlışlıkla bu evraklara çağırılması söz konusu olabilir. İşte bu program yardımıyla, bir kısmı sevk edilip kalan kısmı iptal edilen sipariş fişlerinin bakiyeleri sıfırlanacaktır.

Devamını okuyun