XML E-FATURA GÖRÜNTÜLEME İŞLEMİ

XML dosyasının e-Fatura görüntüsünü nasıl yapacağımızı bu yazımız’da göstereceğiz kısaca özetleyerek adım adım gidelim;

İlk olarak görüntülemek istediğimiz e-Fatura zarfının kopyasını masaüstü’ne bir klasöre yapıştıralım.

Devamını okuyun

OTOMATİK BES KATILIM SİSTEMİ (ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK)

Mikro Yazılım olarak şirketlerimizin tüm iş süreçlerindeki değişikliklere ürünlerimizle uyum sağlama hedefimiz doğrultusunda, 27.12.2016 tarihinde yayınladığımız 15.15e sürümümüz ile, tüm ürünlerimizdeki personel modüllerine, Zorunlu Bireysel Emeklilik Sistemi kapsamındaki düzenlemeleri yansıtmıştık.

Devamını okuyun

BEDELSİZ FATURA İŞLEMİ HAKKINDA BİLGİ

Bedelsiz ihracat Faturalarına GTB tarafından yazılım güncellemesi tamamlanana kadar, ihracatın aksamaması için bedelsiz ihracat faturalarının matbu (kağıt/e-Arşiv) fatura olarak düzenlenmesine olanak tanınmıştır. 31/10/2017 tarihi itibariyle GTB tarafından gerekli yazılım güncellemesi yapılmış olup, canlı ortamda devreye alınmıştır.

Devamını okuyun

İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ

Globalleşen Dünyanın belki de en fazla etkilediği alanlardan biri insan kaynaklarıdır. Yetenek savaşlarının yaşandığı dünyamızda; insan sermayesinin, bir şirketin sahip olduğu en önemli değer olduğu görülüyor ve bu konuda İnsan Kaynakları departmanına düşen görev ve sorumlulukları hafifletmek amacıyla Mikro Yazılımevi İnsan Kaynakları Yönetimi adıyla bir program sunmaktadır. Bu yönetim içerisinde, kariyer planlaması, eğitim planlaması, işe kabul yönetimi gibi birçok planlama çeşitlerini barındırarak insan kaynaklarını geliştiren uygulamalar mevcuttur.

Devamını okuyun